0

Unikátní metody v kabině fotbalistů Lipska. O druhu trestů rozhoduje kolo štěstí, pykal už i trenér

Vidělo: 1140 lidí

V kabině bundesligových fotbalistů Lipska se za porušení klubových pravidel určují tresty velmi netradičním způsobem. Trenér Ralf Rangnick zavedl kolo štěstí, na němž si každý hříšník vytočí svůj úkol. Jeden takový už musí splnit i samotný kouč.Šedesátiletý Rangnick se do role hlavního kouče vrátil v Lipsku letos v létě, do té doby byl sportovním ředitelem. A před šesti lety s týmem slavil postup do nejvyšší soutěže. V minulosti vedl také Stuttgart, Hannover, Schalke či Hoffenheim.

Rozmanitých 12 úkolů na kole štěstí podle něj fotbalisty potrestají víc než klasické sankce, zejména finanční. "Tohle mi připadá jako dobrá myšlenka. Tradiční pokuty jsou jen málokdy k něčemu. Mnohem více hráče bolí, když přijdou o část svého času," řekl kouč v rozhovoru pro Sport Bild.

Fotbalisté za porušení pravidel totiž musejí například odpracovat tři hodiny ve fanshopu, obsluhovat v klubové kantýně, pomáhat kustodovi nebo se angažovat u některého z týmů akademie. Nebo také nakládat věci do autobusu či obstarat dárky pro personál klubu.

I samotný Rangnick už si svůj trest vytočil. A to když si vzal do jídelny telefon, což není povoleno, a zapomněl ho na stole. Za to musí týden připravovat celému mančaftu nápoje na tréninky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.