0

Milník překonán. Federer se dotahuje na další legendu

Vidělo: 1257 lidí

Tisíc týdnů nepřetržitě figuruje ve stovce nejlepších tenistů jméno Roger Federer. Sedmatřicetiletý Švýcar, který během své kariéry vyhrál dvacet grandslamů, pokořil nedávno další milník. Dobře si v tomto ohledu vede i Tomáš Berdych. Třiatřicetiletý Čech je ve stovce bez přerušení už 775 týdnů.


Není statistika, ve které by nebyl na předních místech. Většinou jim ale kraluje. Roger Federer ve svých sedmatřiceti letech neustále překonává nějaké milníky. Nedávno zdolal další, neboť se ve světovém žebříčku už tisíc týdnů bez přerušení pohybuje v nejlepší stovce hráčů.


Absolutně nejvíce času bez přerušení ve světové stovce strávil André Agassi, který zde byl ještě o devatenáct týdnů déle. Překonat americkou legendu by pro Federera ovšem neměl být žádný problém. V pětici aktivních hráčů, kteří v Top 100 figurují nejdéle bez přerušení, jsou také dva Španělé. Sedmatřicetiletý Feliciano López pobývá ve světové stovce již 857. týden a dvaatřicetiletý Rafael Nadal 816.


Za nimi je česká hvězda, Tomáš Berdych. Třiatřicetiletý tenista sice letos kvůli bolavým zádům odehrál jen jedenáct zápasů, přesto se po celou dobu udržel v nejlepší stovce a nyní je v ní nepřetržitě už 775 týdnů. Za ním následuje další Španěl, pětatřicetiletý Fernando Verdasco.


Roger Federer i letos zažil fantastický rok. V lednu získal svůj dvacátý grandslamový titul poté, co ovládl Australian Open, a o měsíc později se stal nejstarší světovou jedničkou - ve věku šestatřiceti let a šesti měsíců. Na trůnu strávil během své kariéry už tři sta deset týdnů, a i této statistice vévodí. V současnosti mu v žebříčku patří třetí místo, první je Srb Novak Djokovič.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.