0

Americký gymnastický svaz šel po Nassarově aféře do konkurzu

Vidělo: 1204 lidí

Americký gymnastický svaz ve snaze o své přežití po aféře bývalého reprezentačního lékaře Larryho Nassara šel do konkurzu. Organizace USA Gymnastics požádala u soudu v Indianapolis o ochranu před věřiteli, neboť se na ni valí stovky žalob kvůli lékaři, jenž sexuálně obtěžoval mladé svěřenkyně.


Nassar byl za zneužívání gymnastek a držení dětské pornografie odsouzen až k 300 letům vězení. Svědčilo proti němu více než 350 žen. Po skandálu rezignovalo celé vedení USA Gymnastics i prezident a sportovní šéf univerzity Michigan State, kde také Nassar pracoval.

Bankrot organizace by neměl ovlivnit množství peněz pro Nassarovy oběti, jež pocházejí z pojištění.


"Tyto společnosti o našem kroku vědí a předpokládáme, že z našeho pojištění zaplatí," uvedla nová šéfka USA Gymnastics Kathy Carsonová. "Tohle není likvidace. To je reorganizace," dodala.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.