0

Baletka měla neskutečnou smůlu. Podruhé v životě ji potkala tragédie

Vidělo: 1203 lidí


Když v roce 2013 vybuchly v davu diváků na maratonu v Bostonu dvě nastražené bomby, druhá exploze jí rozervala levou nohu a úlomky kovu se zasekly do té pravé. Přežila a znovu se vrátila k profesionálnímu tanci, i když nakonec přišla o levou nohu pod kolenem.


Vrátila se dokonce i do centra Bostonu, aby tam o tři roky později začala sama běhat maraton. Nyní skončila s vážnými zraněními opět v nemocnici. K neštěstí došlo na jedné z bostonských křižovatek.


S Adrianne Hasletovou se osud nemazlí. Jako špičková profesionální tanečnice přišla o polovinu toho, co jí živí ‒ o jednu nohu. Dokázala se do světa tance úspěšně vrátit s protézou. V roce 2015 měla taneční představení přímo v zázemí Boston Marathon.


A na závod se další rok vrátila vyrovnat účty i se samotnou tratí. Společně s dalším běžcem, jenž přišel o nohu, vyrazila do boje s více než 42 kilometry. Na cestu dostala speciální běžeckou protézu a ukázala ducha bojovnice. I přes veškeré nesnáze a trápení po více než deseti hodinách mohla prohlásit: Zvládla jsem to!


Podle serveru APnews řidič auta odbočoval, když na přechodu pro chodce přehlédl Hasletovou a smetl ji. Podle jeho vyjádření byla tou dobou tma a pršelo, přičemž žena na sobě měla tmavé oblečení. Řidič byl obžalován z ublížení na zdraví v důsledku nedání přednosti chodci na přechodu.


Podporu a účast vyjádřili tanečnici tisíce lidí. Mezi jinými i její blízká přítelkyně Shalane Flanaganová, vítězka maratonu v New Yorku z roku 2017 a držitelka několika amerických rekordů na dlouhých tratích

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.