0

I přes handicap se vydal v bratrových šlépějích. Jsem na Nicolase pyšný, říká Lewis Hamilton

Vidělo: 1237 lidí

Další Hamilton na scéně. Mladší sourozenec pětinásobného světového šampiona se vydal v bratrových šlépějích. Nicolas Hamilton, který trpí jednou z forem mozkové obrny a má postiženy dolní končetiny, začal závodit v britském seriálu cestovních vozů. „Jsem na něj tak pyšný,“ prohlásil Lewis Hamilton.


Úspěchy jeho slavného bratra ho k vlastnímu závodnímu debutu inspirovaly už před lety. Tehdy ještě jako teenager získal závodní licenci pro britský Renault Clio Cup. V roce 2015 si pak Nicolas Hamilton zkusil několik závodů v britském seriálu cestovních vozů a letos se do této série vrátil.


Minulý víkend usedl do speciálně upraveného vozu týmu ROKiT Racing with Motorbase a na okruhu v Brands Hatch vybojoval dvě dvacátá a jedno šestadvacáté místo. I přes handicap. Hamilton totiž trpí po předčasném porodu jednou z forem mozkové obrny, při níž svaly na postižených částech dolních končetin jsou ztuhlé.


Sedmadvacetiletému Britovi přišel v prvním závodě sezony fandit i jeho nevlastní bratr Lewis. „Jsem na něj tak pyšný. Všechno si zajistil úplně sám. Tak se ho snažím aspoň takhle podpořit,“ uvedl pětinásobný světový šampion ve formuli 1 na webu deníku The Daily Mail.


Jeho slova potvrdil i samotný Nicolas. „Lewis mi na to nedal ani penny. S tím bych nikdy nesouhlasil. Chtěl jsem si místo v kokpitu zajistit vlastními silami, abych si ho zasloužil. Když jsem sháněl peníze, bylo ale někdy těžké vysvětlovat, jak to, že nejsem Lewisem sponzorován,“ přiznal Nicolas Hamilton, který by rád inspiroval i další lidi s handicapem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.