0

Další hříšník! Cyklista Petacchi podle médií rovněž využíval krevní doping

Vidělo: 1158 lidí

Bývalý italský cyklista Alessandro Petacchi je dalším sportovcem, jehož jméno je spojeno s dopingovým skandálem kolem lékaře Marka Schmidta. Bývalý elitní sprinter je podle informací listů Corriere della Sera a Le Monde na seznamu zákazníků erfurtské ordinace, která sportovcům pomáhala s krevním dopingem. Transfuzemi si údajně pomáhal v letech 2012 a 2013.


Pětačtyřicetiletý Petacchi, který během kariéry vybojoval mimo jiné 22 etapových vítězství na Giru, veškerá podezření odmítl. "Zjistil jsem, že tenhle Mark Schmidt byl týmovým lékařem u Milramu v době, kdy jsem za něj závodil. Možná se staral o německé jezdce. Já jsem ale jeho ordinaci v Německu ani nikde jinde nikdy nenavštívil. Nemám tušení, proč je moje jméno v jeho databázi," řekl italskému listu Corriere della Sera.


Petacchi v době, kdy podle informací médií užil transfuze, závodil za Lampre a Quick-Step. Ve stáji Milram působil v letech 2006 až 2008, než dostal po pozitivním dopingovém testu distanc za užití léku na astma Salbutamolu.


Minulý týden se ke spolupráci s doktorem Schmidtem přiznal bývalý německý cyklista Danilo Hondo, který byl v roce 2012 Petacchiho týmovým kolegou u Lampre. Po zveřejnění informace ho vedení švýcarského cyklistického svazu odvolalo z pozice reprezentačního trenéra.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.