0

Za sestup můžu já, ale Dukla tenhle krok zpět potřebuje, řekl trenér Skuhravý

Vidělo: 1185 lidí

Na konci minulé sezony zažíval trenér Roman Skuhravý v Opavě emotivní pocity při postupu do první ligy. Na konci té současné s ním emoce cloumají znovu. Ovšem ne úplně příjemné. Po porážce v Karviné 0:3 se pod jeho vedením stala Dukla Praha prvním sestupujícím týmem.


„To, že Dukla sestupuje je mi strašně líto a je to smutný moment, za který můžu jednoznačně já, protože za výsledek v jakémkoliv týmovém sportu je zodpovědný trenér," řekl Skuhravý. „Na druhou stranu jsem poté, co jsem tohle mužstvo poznal, bytostně přesvědčený, že pro Duklu je tohle nezbytný krok k tomu, aby mohla vychovávat kvalitní hráče a mít zase výsledky," pokračoval v hodnocení.


Duklu trenér převzal v době, kdy se po sedmi kolech krčila na posledním místě bez jediného bodu. Hned v následujícím utkání pod jeho vedením doma jeho svěřenci porazili Liberec (2:0). „Celou dobu jsme se společně s hráči snažili s naší situací něco udělat.


Nicméně tohle je vyústění tří až čtyřleté situace. I tenhle krok zpět je ale důležitý pro to, aby Dukla mohla udělat tři dopředu. Není to konec světa," líčil trenér pražského týmu.


Slavný klub z Julisky se pod jeho vedením několikrát nadechl, poté ale pokaždé znovu spadl na dno tabulky, z něhož dvě kola před koncem nadstavby už nemůže uniknout a míří do FNL. „Nebylo pro mě jednoduché snažit se neustále mužstvo aktivovat. Viděl jsem, jak se snaží, ale sráží ho nevynucené chyby v defenzivě i v ofenzivě, a to se nám nepovedlo změnit," popisoval Skuhravý.


„Ale nastavili jsme způsob hry, kterým jsme chtěli hrát a neuhnuli jsme. Byli jsme přesvědčení, že se nám díky němu podaří ligu zachránit. Nicméně čas, který jsme k tomu měli, nestačil," vykládal Skuhravý.


O tom, zda v klubu zůstane, se rozhodne po sezoně. „Záležet bude samozřejmě i na tom, jakou cestou se bude chtít Dukla ubírat. Bez velké fanouškovské základny a bez podpory města si musí peníze a místo na fotbalovém nebi vydobýt sám a jediná cesta je výchova hráčů," naznačil kouč.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.