0

Mlejnková a Hadrava uhájili post nejlepších domácích volejbalistů

Vidělo: 1187 lidí

Nejlepšími tuzemskými volejbalisty jsou stejně jako loni smečařka Michaela Mlejnková a univerzál Jan Hadrava. Na pozici nejlepšího beachvolejbalového páru se vrátily Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, mužům na písku potřetí za sebou vládnou Ondřej Perušič a David Schweiner.


Dvaadvacetiletá Mlejnková má za sebou první sezonu v polském celku Rzeszów, kterému pomohla k ligovému bronzu. Anketu vyhrála potřetí, což naposledy dokázala blokařka Milada Spalová v letech 2007-09, českou rekordmankou je ale Marcela Ritschelová. Legendární blokařka slavila pětkrát v letech 1998 až 2002.


"Je to takovou třešničkou na dortu. Je to za práci v celé sezoně a velmi si toho cením," řekla Mlejnková na vyhlášení v hotelu Pyramida na pražském Břevnově.


Hadrava vyhrál podruhé v kariéře

Hadrava si přišel pro cenu podruhé v kariéře. V Polsku hraje od roku 2016, ale v uplynulé sezoně s Olštýnem nenavázal na loňské čtvrté místo a v lize skončili desátí. Patřil k nejproduktivnějším hráčům soutěže a na podání v počtu es.


Nausch Sluková s Hermannovou loni vyhrály major ve Vídni, triumfovaly i v Ostravě a týden vládly světovému žebříčku. Z volejbalového hnutí mají největší šance nejen se za rok dostat na olympiádu v Tokiu, ale i útočit na cenný kov. "Teprve se musíme kvalifikovat, ale pokud se nám bude dařit, vydržíme zdravé a budeme pracovat, jak pracujeme, tak máme šanci uhrát hezký výsledek," řekla Nausch Sluková.
Sluková slaví pošesté


Mezi plážovými volejbalistkami je třicetiletá Nausch Sluková doma nejlepší už pošesté. S Hermannovou uspěly i v letech 2016-17, předtím se Sluková držela na pozici českých jedniček ve dvojici s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou.


Nejlepší hráčkou uplynulého ročníku extraligy se stala prostějovská univerzálka Helena Horká. Mužům kraloval španělský nahrávač Miguel Angel De Amo, který dovedl České Budějovice k jubilejnímu desátému klubovému titulu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.