0

Nemocný klučina u silnice žádal o fotku. Ronaldo kvůli němu zastavil autobus portugalské reprezentace

Vidělo: 1192 lidí

Zářil na hřišti, mimo něj ukázal velké srdce. Když se portugalská reprezentace vracela ze sobotního tréninku před finálovým duelem evropské Ligy národů, u cesty postával malý fanoušek s cedulí a žádal obejmutí od největší hvězdy Portugalska Christiana Ronalda.


Fotbalista neváhal, zastavil týmový autobus a s chlapcem, který trpí leukémií, se ochotně vyfotil. Portugalsko ve finále nové mezinárodní soutěže porazilo Nizozemsko 1:0.


S informací o parádním gestu hvězdného fotbalisty přišel portugalský server Flash. Chlapec, který postával u silnice, aby pozdravil autobus domácí reprezentace, se jmenuje Eduardo Moreira. Je mu 11 let a statečně bojuje s leukémií.


„Christiano, obejmi mě!" stálo na transparentu, který si klučina připravil. Když čtyřiatřicetiletý kanonýr spatřil malého fotbalového fanouška s cedulí, neváhal zastavit autobus a Eduarda pozval dovnitř. Chlapec si tak odnesl nejen parádní zážitek, ale také fotografii se svým idolem.


Ne každý má portugalského kapitána v oblibě, vesměs všichni diskutující na internetu se však shodli, že Ronaldo se v danou chvíli zachoval jako velký borec.


K setkání došlo, když se reprezentanti vraceli ze stadionu Estádio do Bessa, kde absolvovali poslední trénink před nedělní finálovou bitvou s Nizozemskem. Tu Portugalci nakonec ovládli poměrem 1:0 díky trefě Goncala Guedese z 60. minuty zápasu. Stali se tak historicky prvními vítězi evropské Ligy národů UEFA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.