0

Oštěpař Kirt v Turku znovu porazil Röhlera, ostrov nezískal

Vidělo: 1167 lidí

Estonský oštěpař Magnus Kirt obhájil v silné konkurenci vítězství na atletickém mítinku v Turku. Bronzový medailista z mistrovství Evropy v Berlíně hodil 88,32 metru a porazil dva olympijské vítěze.


Druhý skončil stejně jako loni Němec Thomas Röhler výkonem 86,33 a třetí byl Keshorn Walcott z Trinidadu a Tobaga za hod dlouhý 86,09.


Kirt zaostal o čtyři decimetry za svým loňským výkonem z Paavo Nurmi Games a rovný metr za svým letošním maximem z jiného finského města Vantaa.


Stejně jako jeho soupeři znovu marně usiloval o originální cenu, kterou organizátoři v Turku vypisují. Za překonání nejlepšího výkonu na finském území, který drží už 20 let Aki Parviainen hodem dlouhým 93,09, mohou oštěpaři získat jeden z ostrovů v okolí Turku.


Letos poprvé motivovali stejně také diskaře, kteří však za výkonem Američana Maca Wilkinse 70,98 metru z Helsinek z roku 1980 rovněž výrazně zaostali. Vítězem soutěže se stal Jamajčan Fedrick Dacres, jenž hodil 66,74. Hlavní favorit a možný adept na získání ostrova Švéd Daniel Stahl měl tři neplatné pokusy.


V běhu na 800 metrů skončil čtvrtý Filip Šnejdr, na patnáctistovce byla šestá Kristiina Mäki.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.