0

Skončí český reprezentant v NHL? Zájem jeví ruský klub z jeho rodného města

Vidělo: 1194 lidí

Po sedmi letech strávených v zámoří se dost možná jeho působení v NHL chýlí ke konci.


Šestadvacetiletý český reprezentační útočník Dmitrij Jaškin se po poslední nepříliš vydařené sezoně ve Washingtonu stal 1. července nechráněným volným hráčem a dosud po něm žádný z hokejových klubů v NHL nesáhl. Není vyloučené, že se Jaškin vrátí do Evropy.


Když byl loni krátce před začátkem soutěže vyměněn po šesti letech v St. Louis do Washingtonu, jistě si představoval, že se u tehdejších šampionů Stanley Cup dokáže prosadit. Jenže Jaškinovi se to příliš nepovedlo.


U kouče Todda Reirdena se mu nepodařilo získat pevné místo v sestavě a ve 37 odehraných zápasech základní části zaznamenal jen dvě branky a šest asistencí. Do play off pak už vůbec nezasáhl.


Po vypršení ročního kontraktu Jaškinovi Capitals nový nenabídli a zatím se ho nedočkal ani jinde v NHL. Situaci okolo něj pozorně sledují kluby v KHL a podle ruského serveru sport.business-gazeta.ru začal hráčův agent vyjednávat s Omskem, který o účastníka Světového poháru 2016 a posledních dvou světových šampionátů jeví velký zájem.


Byl by to jistě zajímavý transfer, pokud by se nakonec uskutečnil. A to proto, že Jaškin sice reprezentuje Českou republiku, narodil se ale právě v ruském Omsku... Avangard nicméně práva na Jaškina v KHL nedrží, ta patří Novosibirsku, který si urostlého křídelníka vybral v roce 2010 jako jedničku draftu KHL.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.