0

Nadšený Murray po Wimbledonu myslí na oživení kariéry ve dvouhře

Vidělo: 1214 lidí

Britského tenistu Andyho Murrayho nadchl návrat k tenisu po vleklých problémech s kyčlí natolik, že místo ukončení kariéry myslí na návrat mezi elitu dvouhry.


Dvaatřicetiletý někdejší první hráč světového žebříčku je po Wimbledonu, v němž nastoupil jen ve čtyřhře a smíšené čtyřhře, přesvědčen, že tenisově by na nejlepší stále měl, pokud se mu podaří dostat do formy fyzicky.


"Moc jsem si to užil a v budoucnu bych mohl hrát čtyřhru častěji, ale můj hlavní cíl je návrat ke dvouhře, pokud toho budu schopen. Na to se v příštích měsících zaměřím," napsal Murray ve sloupku pro BBC.


V lednu na Australian Open ho bolest limitovala natolik, že hovořil o konci kariéry a doufal, že mu zdraví dovolí rozloučit se ve Wimbledonu. Nakonec se rozhodl pro další operaci, která přinesla takové zlepšení, že nyní myslí na další sezony.


Po Wimbledonu se vrhne na rehabilitaci a posilování svalů v oblasti operované kyčle. "Potřebuju tyhle svaly dostat zpět na určitou úroveň, než se budu moci postavit na kurt ve dvouhře a hrát na pět setů. Pokud v nich nebude síla, může to skončit novým poškozením," uvedl.
US Open ještě nejspíš nestihne


Od návratu na kurty se věnoval jen čtyřhře a svůj první start na trávě v Queen's Clubu s Felicianem Lópezem ozdobil titulem. Ve Wimbledonu vypadl s Pierrem Huguesem Herbertem ve 2. kole a v mixu se Serenou Williamsovou v osmifinále.


"Pokud se fyzicky dokážu dostat na dobrou úroveň, můj tenis je pořád v pohodě. Jsem si jistý, že tenisově bych s klukama stále držel krok," uvedl Murray po prvním týdnu Wimbledonu v komentáři pro The Times.


Povzbudivé pro něho je, jak dál na kurtech září třicátníci; má pocit, že by mohl znovu oživit 'velkou čtyřku' s Novakem Djokovičem, Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem.


Návrat ke dvouhře už na US Open, které se v New Yorku hraje na přelomu srpna a září, ale podle Murrayho není momentálně na pořadu dne. "Půjdu svým vlastním tempem," uzavřel.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.