0

Vážné zranění! Bývalý hokejový reprezentant Alinč leží v nemocnici a nekomunikuje

Vidělo: 1217 lidí

Bývalý útočník české a československé hokejové reprezentace Jan Alinč leží už přes dva měsíce ve vážném stavu v jedné z pražských nemocnic.


Sedmačtyřicetiletý rodák z Loun, který před pětadvaceti lety startoval na zimních olympijských hrách v Lillehammeru, narazil 6. května při rekreačním utkání v inline hokeji hlavou na mantinel a od té doby nekomunikuje. Informoval o tom deník Blesk.


Vyrazil si s přáteli zahrát na Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově inline hokej, jenže zábava s kamarády skončila jeho vážným zraněním.

„Kluci si přišli tréninkově zahrát. Honza jenom trochu škobrtnul a narazil na mantinel. Nikdo netušil, že z toho bude takové vážné zranění," řekl Blesku svědek události, jenž si přál zůstat v anonymitě.


Pro Alinče, který za českou resp. československou reprezentaci odehrál 59 zápasů s bilancí dvanácti gólů, musel přiletět vrtulník Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, který ho transportoval do jedné z pražských nemocnic.


Bývalý šikovný centr prý i více než dva měsíce od osudného nárazu na mantinel zůstává hospitalizován ve velmi vážném stavu. „Honza prý stále nekomunikuje," uvedl výše zmíněný svědek.


Alinč do velkého hokeje nakoukl v Litvínově, se kterým v tuzemské nejvyšší soutěži získal dvě stříbra a jeden bronz. Ten má i se Slavií, extraligu hrál i za Karlovy Vary a Ústí nad Labem. Vyzkoušel si rovněž angažmá ve Finsku, Švédsku a Německu. Aktivní kariéru ukončil po sezoně 2017/18, kterou strávil v druholigovém Mostě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.