0

Veslařky Antošová s Fleissnerovou postoupily do finále SP

Vidělo: 1252 lidí

Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou postoupily na dvojskifu do finále Světového poháru ve veslování v Rotterdamu. České reprezentantky v Nizozemsku ovládly téměř s dvousekundovým náskokem rozjížďku a využily tak menšího počtu startujících ve své disciplíně.


Vítězně vstoupili do programu závěrečného dílu SP i skifaři Ondřej Synek, Miroslava Topinková a dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic. Podle původních kritérií měl Synek postoupit do čtvrtfinále a Topinková i Podrazil s Helešicem do semifinále.


Nakonec však mají všichni jistou účast v semifinále, neboť se Mezinárodní veslařská federace rozhodla upravit postupový klíč a s ohledem na podmínky byly klíčové dosažené časy. Skifařům byly zároveň zrušeny čtvrtfinálové jízdy. Zajetý čas nakonec do semifinále pomohl i dvojskifu lehkých vah Jan Cincibuch, Jiří Šimánek.


Dvojka bez kormidelnice Anna Žabová, Lucie Žabová i čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Mach se v sobotu představí v opravách.


Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Jan Hájek, Jiří Kopáč vstoupí do programu SP až v sobotu. Podle původního časového rozpisu měli jet takzvaný testovací závod, do jejich kategorie se totiž přihlásily jen čtyři posádky a všechny tak mají jistou účast ve finále. Podle všeho však pojedou rovnou finále.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.