0

Chadwicková je první vítězkou ženského formulového šampionátu

Vidělo: 1232 lidí

Premiérovou šampionkou ženského formulového šampionátu W Series se stala Britka Jamie Chadwicková. Jednadvacetiletá jezdkyně zpečetila zisk titulu čtvrtým místem na domácí trati v Brands Hatch, kde šestidílný seriál vyvrcholil.


Chadwicková, jež mimo jiné působí od letoška jako vývojová jezdkyně týmu formule 1 Williams, v sezoně vyhrála dva závody.


Vedle triumfů v Hockenheimu a Misanu byla jednou druhá a dvakrát třetí, na stupních vítězů chyběla jen ve finále. Šampionát vyhrála před Beitske Visserovou z Nizozemska a Martou Garcíovou ze Španělska. Za celkové prvenství získala prémii půl milionu dolarů.


Ve W Series se závodí ve formulích 3. Seriál se koná v rámci programu šampionátu cestovních vozů DTM.


Do závodů zasáhlo osmnáct stálých jezdkyň a dvě náhradnice, dvanáct nejlepších si automaticky zajistilo účast v příštím ročníku. O zbylých účastnicích rozhodne kvalifikace, před premiérovým ročníkem se o start ucházelo na šest desítek žen.

скачать dle 12.1
Štítky:sport
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.