0

Florida poprvé vyřadí číslo hokejisty, brankáře Luonga

Vidělo: 1207 lidí

Bývalý brankář Roberto Luongo bude prvním hokejistou, jehož číslo vyřadí z užívání klub NHL Florida Panthers.


Luongův dres s číslem jedna bude slavnostně vyvěšen ke stropu haly BB&T Center v Sunrise 7. března symbolicky před utkáním proti Montrealu, kde se čtyřicetiletý gólman narodil.


Luongo ukončil kariéru v červnu po 19 sezonách, z nichž 11 strávil na Floridě. Vedle toho dvojnásobný olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa hrál za New York Islanders a Vancouver a 1044 odchytaných zápasů ho řadí na druhé místo v historické tabulce NHL za Martina Brodeura. S 489 výhrami je třetí za Brodeurem a Patrickem Royem.


Na Floridě bude Luongo prvním takto oceněným hráčem, nicméně Panthers už dříve vyřadili číslo 93 k poctě svého prvního prezidenta Billa Torreyho. V roce 1993 klub vstoupil do NHL.

скачать dle 12.1
Štítky:sport
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.