0

Tenisté trénují před Davis Cupem v Bosně, vítěz US Open dorazí v úterý

Čeští tenisté zahájili přípravu na zápas prvního kola evropsko-africké zóny Davisova poháru v Bosně a Hercegovině.


Halu v Zenici pro tři a půl tisíce diváků už si vyzkoušeli týmová jednička Jiří Veselý a mladíci Tomáš Macháč s Daliborem Svrčinou. Vítěz juniorky US Open Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka se k týmu připojí v úterý odpoledne.


"Jsem rád, že se Jonáš (Forejtek) zdržel v Americe a vyhrál US Open, což je obrovský úspěch," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil na sociálních sítích daviscupového týmu.


Jako první si tvrdý povrch a míče vyzkoušeli ráno Svrčina s Lehečkou. Poté trénoval Veselý s kapitánem Navrátilem. "Je to nádherná hala.


Povrch je spíš pomalejší, něco podobného jako na Australian Open, ale máme čas si zvyknout. Do pátku se srovnáme a kluci budou připraveni," řekl kapitán.


Tenisté v neděli přiletěli do Sarajeva, odkud auty dorazili do Zenice. "Hotel a hala jsou nedaleko centra a od sebe asi sto metrů," popsal mluvčí týmu Karel Tejkal. Večer tým na dálku fandil Forejtkovi a sledoval i část z finále dvouhry mužů.


Domácím bude v sestavě překvapivě chybět očekávaná jednička Damir Džumhur. Vítěz si zajistí účast v kvalifikaci o finálový turnaj v příštím roce.

скачать dle 12.1
Štítky:sport
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.