0

Ve Francii se živí inline hokejem, teď jí opět sebral zlato. Hecovačka proběhla, přiznal Šebek

Vidělo: 1359 lidí

Před dvěma lety Česku vystřelil titul mistrů světa v inline hokeji, teď byl Patrik Šebek klíčovou postavou na cestě za zlatem ze Světových her. V polské Svídnici nedaleko Vratislavi dvěma góly řídil čtyřiatřicetiletý hráč finálovou výhru opět nad Francií 5:1.

Máte na svém kontě zlaté medaile z mistrovství světa, teď i triumf na Světových hrách. Co hřeje víc?

Já si cením každého okamžiku, kdy můžu jet, protože v mém věku už je každý turnaj štěstím. (úsměv) Vážíme si každého úspěchu. Budeme rádi, když je budeme dělat dál, ale také může přijít doba, kdy nebudou, proto jsme rádi, že se to podařilo.
Ve finále jste dominovali už od úvodu, do vedení jste se dostali hned v první minutě.

S tím jsme ani nepočítali, ale zahájili jsme střídání gólem, což Francouze dostalo pod tlak, pak se nám dařilo skóre navyšovat.
Vy sám jste byl téměř u všeho důležitého.

U pár gólů jsem byl, ale byla to hra celé pětky a celého týmu. Po prohře s USA jsem měl trochu pocit, že tam byla nějaká slabá místa, ale dneska jsme je vyrušili, bylo vidět na ploše, že tým šlapal celých čtyřicet minut.
Porážka 2:3 s Američany vám tedy pomohla?

Myslím, že ano. Asi jsme ji potřebovali, přišla ve správnou dobu.
Vy jste hrajícím trenérem ve francouzském Rethelu, jsou pro vás souboje s Francií prestižnější?

Neřekl bych, že to je nějak vyhecovanější, ale s klukama se samozřejmě známe a na hotelu probíhala nějaká hecovačka. S Francouzi se poslední roky potkáváme ve finále a je na nich vidět, že prahnou po úspěchu. Ale pořád máme v sobě něco, co nás dotlačí do vítězného konce.
Ve Francii působí i další čtyři hráči ze zlatého českého týmu. Je francouzská liga jakousi NHL mezi inline hokejisty co se týče kvality a financí?

Neřekl bych, že je nejbohatší nebo nejkvalitnější, ale je to jedna z celoročních soutěží v Evropě, což je její výhoda.
Jak dlouho už tam působíte?

Pět a půl roku, jsem tam vlastně po celou sezónu. Vychází to, že po sezóně začínají turnaje jako je mistrovství světa nebo právě Světové hry. A těch deset měsíců hrajeme ve Francii nonstop.
Inline hokejem se hráči ve Francii uživí?

Ano, někteří z nás jsou profesionálové.
Jak dlouho plánujete ještě ve Francii vydržet?

Zatím mě chtějí, nějaký zájem je, takže když budu zdravý, rád bych tam ještě zůstal.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.