0

Šéf italského fotbalu týden po vypadnutí v baráži o MS rezignoval

Vidělo: 1297 lidí

Neúspěšný boj italské fotbalové reprezentace o postup na světový šampionát v příštím roce do Ruska připravil vedle trenéra Giana Piera Ventury o místo i šéfa národní federace. Prezident italského fotbalu Carlo Tavecchio týden po vypadnutí v baráži o mistrovství se Švédskem neustál tlak na svou pozici a rezignoval. Podle agentury ANSA to uvedl šéf komise rozhodčích Marcello Nicchi.

Tavecchio byl od minulého pondělí a nečekaného kolapsu reprezentace pod velkým tlakem, k odchodu z funkce ho vyzval například šéf italského olympijského výboru Giovanni Malago. Národní federace v minulém týdnu Tavecchia podržela, přesto čtyřiasedmdesátiletý funkcionář nakonec rezignoval.

Italská reprezentace prožívá jednu z nejhorších krizí v historii. Na světovém šampionátu bude chybět teprve podruhé a poprvé od roku 1958. Dva dny po barážové blamáži se Švédskem, s nímž Squadra azzurra vypadla po prohře 0:1 venku a remíze 0:0 doma, skončil u týmu trenér Ventura. Jeho nástupce zatím není znám.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.