0

Hráčem měsíce je záchranář Škoda, trenérům vládne rekordman Vrba

Vidělo: 1284 lidí

Mejvyšší fotbalová soutěž má zimní přestávku, hodnocení a ankety však neustávají. Hráčem měsíce ve fotbalové HET lize je brněnský Michal Škoda, mezi trenéry uspěl Pavel Vrba z Plzně.

Jednoho z nejlepších hráčů loňského podzimu zbrzdilo nepříliš vydařené jarní hostování v norském Lilleströmu, odkud se Michal Škoda v létě vrátil znovu do Zbrojovky. Nejdřív ale musel dohnat tréninkové manko, takže zkraje sezóny šancí příliš nedostával.

Jeho forma ovšem měla stoupající tendenci a v druhé půlce podzimu už opět patřil mezi opory. Navíc mu sedla spolupráce s náročným koučem Roman Pivarníkem, jenž mu svěřil roli lídra mužstva. Bratr slavného útočníka Slavie se mu v listopadu odvděčil třemi góly, jimiž vystřílel důležitá výhry v Jihlavě a nad Teplicemi.

Na Stínadlech navíc dal gól už minutu po příchodu na hřiště, když krásnou střelou do šibenice skóroval á la Cristiano Ronaldo. „Nevzpomínám si, že bych takhle rychle po střídání někdy vstřelil branku. Byla asi moje nejhezčí v kariéře," liboval si probuzený střelec, který podzim zakončil s celkem pěti ligovými góly.
Vrba obhájil zářijový triumf

Mezi trenéry obhájil svůj zářijový triumf zkušený lodivod Plzně Pavel Vrba, který vede s Viktorií ligu o rekordních 14 bodů před dvojicí Slavia, Olomouc. Za celý ligový podzim si totiž Západočeši připsali hned 15 výher z 16 zápasů, čímž na míle daleko odskočili všem svým pronásledovatelům.

Přispěl k tomu také listopad, v němž Plzeň sice remizovala 0:0 v Teplicích, zároveň ale porazila doma 1:0 Slavii a zastřílela si 4:1 na Slovácku. V posledním podzimním kole pak v úvodu prosince porazila 2:0 Jablonec.

"Mít náskok 14 bodů 14 kol před koncem, je určitě zajímavá věc. V létě jsem věřil, že budeme silní, ale samozřejmě jsem nečekal, že budeme vést o 14 bodů. Z toho pohledu jsem opravdu strašně spokojený," přiznává Vrba, jenž velkými slovy obvykle dost šetří.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.