0

Angličané v bitvě mocností narazili, Irové už mohou slavit

Vidělo: 1277 lidí

Vítej, zlatý hattricku, chtěli si pořízci zakřičet. Jenže z něj nebude nic. Angličané po minulé porážce ve Skotsku nezvládli ani bitvu mocností ve Francii, takže třetí triumf v ragbyovém Six Nations v řadě nezískají. Již kolo před koncem tradičního Mistrovství šesti národů je jistým vítězem Irsko. Jako jediné zůstává bez porážky a má zálusk na grandslam, muselo by však na rozloučenou zvítězit i v Anglii.

Trofej se po třech letech vrací do Irska. Chlapci ze zeleného ostrova nejdřív zvládli svůj díl a doma porazili Skotsko. Pak už jen čekali, zda se náhodou nedočkají korunovace díky třetí straně.

A dočkali se. Francie, která v letošním Six Nations zatím porazila jen beznadějně poslední Itálii, se vytáhla. Na Stade de France, kde se tísnilo 78 060 diváků, po nerozhodném poločase rozhodla a v dramatickém závěru už cenný skalp Angličanů udržela.

Zatímco Irové se tak mohou těšit na další pohár, situace v tabulce za nimi je vzácně vyrovnaná. Wales, Anglie, Francie a Skotsko mají shodně dvě výhry a dvě porážky...

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.