0

Po výhře nad Chorvatskem míří Lvíčata do Řecka. Jedeme pro tři body, říká Lischka

Vidělo: 1215 lidí

Po úspěšném pátečním souboji s mladými Chorvaty (2:1) čeká na českou fotbalovou jednadvacítku v úterý v Xanthi neméně důležitý kvalifikační souboj o postup na evropský šampionát 2019. Soupeřem Lvíčat bude od 16:00 Řecko.

„Jedeme tam pro tři body, to je jasné. Doufám, že se nám to i podaří," poznamenal autor úvodního gólu do chorvatské sítě David Lischka. Dobře ví, že pozice Lvíčat není ani po karvinském vítězství ideální. Na dosud neporažené Řecko ztrácejí Češi v tabulce 1. kvalifikační skupiny šest a na druhé Chorvatsko tři body. A přestože mají odehráno o utkání méně, pokud chtějí zůstat ve hře o první příčku ve skupině, která zaručuje postup, potřebují v Xanthi bodovat.

„Po výhře nad Chorvatskem to byla velká euforie, ale kroťme ji. Řekové jedou kvalifikací velmi dobře. Zatímco my a Chorvaté jsme už ztratili pět bodů, oni jenom dva. Čeká nás další náročný zápas," upozornil trenér české reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička, jehož tým se s fotbalisty Řecka v této kvalifikaci utká poprvé.

V posledním utkání kvalifikace mladí Řekové porazili doma San Marino 4:0, což přímo na místě sledoval jihlavský kouč Martin Svědík. Jaké informace od něj získal hlavní kouč? „Řekové hrají útočný, náročný fotbal. Aktivně a vysoko napadají, šikovné hráče mají i v útočné fázi," řekl Lavička.

Česko nerozehrálo kvalifikaci o postup na ME 2019 v Itálii dobře. Hned v úvodním utkání proti Bělorusku (1:1) přišlo o dva body, další tři ztratilo po debaklu 1:5 v Chorvatsku. Další tři utkání proti San Marinu (3:1), Moldavsku (3:1) a Chorvatsku ale Lvíčata zvládla. „Čím více výher, tím samozřejmě lépe. Ale máme pořád co zlepšovat, i když dokud budeme vyhrávat, tak se lepšit nemusíme," smál se záložník Daniel Trubač.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.