0

Baseballista Canó přijde kvůli dopingu o 80 zápasů a milióny

Vidělo: 1275 lidí

Slavný baseballista Robinson Canó dostal v zámořské lize MLB zákaz startu v 80 zápasech kvůli pozitivní dopingové zkoušce. Osminásobný účastník Utkání hvězd během trestu přijde zhruba o jedenáct miliónů dolarů (přes 237 miliónů korun) z platu. Pětatřicetiletý hráč Seattlu neprošel kontrolou na diuretikum furosemid, který může maskovat užívání nedovolených látek.

Canó uvedl, že furosemid dostal od lékaře v rodné Dominikánské republice v rámci léčby. Nevěděl prý, že jde o zakázaný prostředek. Trest od vedení MLB přijal.

"Udělal chybu. Vysvětlil nám, co se stalo, omluvil se fanouškům, klubu i spoluhráčům. Má naši podporu," uvedli představitelé Seattlu, kam Canó přišel v roce 2014. Předtím nastupoval na slavné New York Yankees, s nimiž v roce 2009 vyhrál Světovou sérii.

V Seattlu mu běží desetiletá smlouvu do roku 2013, která mu zaručuje celkem 240 miliónů dolarů. Jde o jeden z největších kontraktů v historii amerického sportu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.