0

Fotbalisté Brna oslavili čtyřicáté výročí od titulu velkou párty

Vidělo: 1213 lidí

Velkou soukromou párty bez fanoušků a médií dnes oslavili někdejší fotbalisté Zbrojovky v Holáskách u Brna čtyřicet let od zisku mistrovského titulu. Na oslavě se sešel s výjimkou již nežijících trenéra Josefa Masopusta, záložníka Josefa Pešiceho a omluveného Jaroslava Petrtýla nejen celý prvoligový tým, ale i hráči tehdejšího B-mužstva.

"Myšlenka na tento sraz se zrodila na pohřbu Pepíka Pešiceho, kdy jsme se rozhodli se všichni potkat. Zvolili jsme termín 12. června, což je přesně čtyřicet let od našeho vítězství 1:0 v Trnavě, které rozhodlo kolo před koncem o našem titulu," řekl ČTK bývalý fotbalista mistrovské Zbrojovky Karel Jarůšek.

Jarůšek se po dlouhé době potkal s bývalými spoluhráči. Například se stoperem Karlem Dvořákem, pozvání přijal i Slovák Ivan Hrdlička, který hrával za Zbrojovku ještě před ziskem titulu a v osmdesátých letech ji i trénoval.

"Jsem přesvědčen o tom, že kdyby zůstal tenkrát v týmu déle Josef Pešice, tak bychom získali i další titul. Měli jsme výhodu i v tom, že náš kádr hrával téměř deset let spolu. Přestupy do zahraničí nebyly možné a neodcházelo se moc ani do jiných klubů. Což dnes není možné," dodal Jarůšek.

Velký podíl na vzestupu Zbrojovky měl i trenér Masopust. "Hrával s námi na tréninku. Byl tehdy i v šestačtyřiceti letech ve velké formě. Hlavně nám ukázal názorně i to, co po nás chtěl. A my jsme si mysleli, že to není možné. Musím říci, že po nás pěkně i řval. I když si většina lidí dodnes myslí, že s ním byla pouze legrace," připomenul Jarůšek kvality prvního českého držitele Zlatého míče.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.