0

Na USA se žene hurikán Florence, dosáhl už čtvrté kategorie a sílí dál

Vidělo: 1228 lidí

K východnímu pobřeží se žene hurikán Florence, který během pondělí zesílil na bouři čtvrté kategorie z pěti možných. Rychlost vichru v bouři dosahuje 210 kilometrů v hodině. Podle meteorologů by ale mohla Florence ještě sílit. Mohlo by se dokonce jednat o jeden z nejničivějších hurikánů, který východní pobřeží zasáhl za poslední desítky let. Informovala o tom stanice CNN.

„Tahle bouře neustále sílí a zasadí Severní i Jižní Karolíně přímý úder,“ varovala meteoroložka CNN Chad Myersová.

Podle současných matematických modelů by měla tropická cyklóna k pobřeží dorazit koncem týdne nebo začátkem víkendu. Přesněji ve čtvrtek v noci nebo v pátek ráno místního času.

V současné době (pondělí podvečer SELČ) se hurikán Florence nachází přibližně 900 kilometrů jihozápadně od Bermudských ostrovů a pohybuje se dál na západ rychlostí přesahující 20 kilometrů v hodině.

Meteorologové očekávají, že Bermudy i Bahamy mine během úterý a středy. K jihovýchodnímu pobřeží se pak má bouře přesunout v následujících desítkách hodin.

Úřady už chystají evakuace. „V souvislosti s úderem Florence roste pravděpodobnost život ohrožujících následků, jako jsou bleskové povodně, a to i ve vnitrozemí, a škody způsobené ničivým vichrem o intenzitě hurikánu,“ konstatovalo Národní centrum proti hurikánům.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.