0

Byla uvedena příčina nové globální krize

Vidělo: 1269 lidí

Evropa se může stát epicentrem nové globální krize, který může být vyvolán slabostí rozvojových trhů, informuje Bloomberg s odkazem na prognózu Bank of America Merrill Lynch.

Jak říká stratég banky Tommy Ricketts, evropské fondové indexy v poslední době vykazují nízké výsledky a valuty rozvojových zemí klesly na pozadí zpřísnění dolarové likvidity. Slábnutí rozvojových trhů se může odrazit na Evropě s jejími otevřenými ekonomikami a vysokou úrovní dluhu. Řetězová reakce následně dostihne i USA. „Jestliže valutová krize rozvojových zemí bude globální a dotkne se všech skupin aktiv, tak nebezpečí bude plynout z Evropy," řekl.

Podle názoru Rickettse je pro růst evropských akcií potřeba slabé euro a pozitivní globální ekonomická situace. Vše ale nyní jde druhým směrem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.