0

V Chemnitzu se objevili hajlující vlci. Mají varovat před nacismem

Vidělo: 1234 lidí

Přímo před sochou Karla Marxe v Chemnitzu stojí několik bronzových vlků se vztyčenou pravou tlapou, čímž naznačují nacistický pozdrav. Autor této instalace tak chce vzbudit ve společnosti diskuzi.

Instalace nese název „Vlci se vrátili?" a je složena z deseti bronzových soch agresivně vypadajících vlků. Většina z nich přitom hajluje. Její autor Rainer Opolka označil svou instalaci jako politické varování.

Opolka vystavil své dílo dva týdny po vraždě německého občana, kterou měli údajně na svědomí dva přistěhovalci. Po této události do ulic vyšly tisícovky lidí, mezi kterými byli zástupci radikální pravice, tak i radikální levice. Policie se oba tábory snažila držet od sebe. Nicméně nedokázala zabránit výtržnictví.

„Někteří lidé v Chemnitzu dělali hitlerovský pozdrav, a dokonce uspořádali hony na cizince v celém městě," řekl Opolka agentuře Ruptly. „Proto tu stojím, abych řekl, že demokraté tohle nemohou tolerovat," dodal.

U vlků jsou i bannery, které upozorňují na německou temnou minulost a kritizují krajně pravicové strany Alternativu pro Německo a PEGIDA. Další banner odsuzuje násilí jako takové.

Jedna z místních žen agentuře Ruptley řekla, že sochy na všechny velmi zapůsobily. „Nejde pouze o extrémní pravici, ale například i extrémní levici. Myslím si, že je to proti nenávisti obecně a proti násilí. Násilím mír nezískáte," řekla.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.