0

Více než polovina občanů Velké Británie se vyslovila proti Brexitu

Vidělo: 1193 lidí

Více než polovina občanů Velké Británie by hlasovala proti vystoupení země z Evropské unie ve druhém referendu o Brexitu. Prohlásilo to 52% účastníků průzkumu veřejného mínění, který uspořádalo Národní středisko pro sociální výzkumy (NatCen).

Podle průzkumu se vztah Britů k rozhodnutí úřadů o vystoupení z EU jen málo změnil od začátku roku, i nehledě na Bruselem zamítnutý plán Chequers, který předložil Londýn. 48% dotázaných prohlásilo, že schvalují a podporují Brexit.

Analytici Střediska přitom podotýkají, že podobné výsledky nejsou zárukou toho, že v případě druhého referenda o otázce vystoupení Spojeného království z Evropské unie bude výsledek ve prospěch odpůrců tohoto rozhodnutí, píše Europa Press.

16. září přišel starosta Londýna Sadiq Khan s návrhem uspořádal opětovné referendum o Brexitu a podotkl, že poslední slovo v této otázce mají říci obyvatelé Velké Británie. Obvinil také vládu z chaotického vedení jednání s Bruselem, což může ovlivnit blahobyt Britů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.