0

Soul vyzval Tokio, aby se na námořní přehlídce vzdal vlajky s vycházejícím sluncem

Vidělo: 1253 lidí

Jižní Korea vyzvala Japonsko, aby se na mezinárodní námořní přehlídce vzdalo vlajky s vycházejícím sluncem, kterou mají japonské námořní síly sebeobrany, a která připomíná v asijských zemích symbol japonského militarismu.

Akce, které se mají zúčastnit lodě z 15 zemí, se má konat na jihokorejském ostrově Čedžu 10-14. října.

„Hodláme pokračovat v jednáních s Japonskem o této otázce. Naše vojenské námořnictvo má vlastní komunikační kanál s japonským námořnictvem a bude pokračovat v jednáních, aby vzalo ohled na náš postoj," cituje agentura Jonhap zdroj z vojenských kruhů.

Tento týden podrobil japonský ministr obrany Icunori Onodera ostré kritice návrh Jižní Koreje vůči Japonsku, aby se během mezinárodní akce vzdalo vztyčení vlajky s vycházejícím sluncem. Šéf japonského MO zdůraznil, že lodě sebeobranných sil musí vztyčit tuto vlajku v souladu s japonskou legislativou.

Jihokorejské ministerstvo obrany zatím na prohlášení Onodery nereagovalo. Nejsou také žádné informace ohledně toho, jestli může odmítnutí Tokiem návrhu Soulu ovlivnit účast japonských sil sebeobrany v mezinárodní námořní přehlídce.

Vlajka s vycházejícím sluncem, kterou používá námořnictvo japonských sebeobranných sil, představuje bílý list s červeným kotoučem slunce, jež má paprsky do všech stran. Připomíná vlajku císařského Japonska, i když není jeho kopie, a proto se v asijských zemích asociuje se symbolem japonského militarismu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.