0

USA obviňují Čínu z podkopání obranně-průmyslového základu

Vidělo: 1238 lidí

Čína využívá svého monopolu na určité přírodní zdroje, aby podkopala obranně-průmyslový základ USA. Vyplývá to z výzkumu, který provedl Pentagon na objednávku Donalda Trumpa, oznámil časopis Foreign Policy s odvoláním na zdroje v prezidentově administrativě.

Čína záměrně organizovala svůj vývoz přírodních zdrojů a svou obchodní politiku v obráběcím průmyslu tak, aby podkopala přední pozice Ameriky v kriticky důležitých odvětvích," napsali v závěru autoři studie.

Jako příklad se uvádí situace s chloristanem amonným, což je klíčová sloučenina pro palivo strategických a mezikontinentálních balistických raket. Čína, která kontroluje větší část světových dodávek této látky, ji prodává za „uměle nízké ceny" a podkopává tím pozice amerických dodavatelů, kvůli čemuž musí Američané tento obchod opustit, je uvedeno ve studii.

Očekává se, že tento dokument bude zveřejněn v nejbližší době.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.