0

Jeden ze zadržených prozradil jméno zadavatele vraždy Kuciaka

Vidělo: 1234 lidí

Zadržený v kauze novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové podnikatel Zoltán Andruskó údajně řekl, že vraždu Kuciaka objednal Marian Kočner, tvrdí portál Denník N.

Andruskó to údajně sdělil policii během výslechu, informuje Denník N, který citují noviny HNonline. Tyto informace prý Denníku N také potvrdil zdroj v policii.

Andruskó je jediný z obviněné čtveřice, který spolupracoval s vyšetřovateli.

Kočner je nyní ve vazbě kvůli obvinění z falšování směnek. V úterý ho převezli z Justičního paláce do věznice v Leopoldově, prokuratura ale důvod nevysvětlila.

Ján Kuciak a jeho snoubenka byli zavražděni 21. února 2018 v obci Veľká Mača v okolí Galanty Trnavského kraje na západě Slovenska. Novinář údajně odhalil korupční schémata v mocenských strukturách a informoval o stycích vysokých úředníků vládního aparátu s italskou mafií Ndrangheta. Způsobilo to veřejně politickou krizi v republice a demisi z postu premiéra lídra strany Smer — sociální demokracie Roberta Fica, jehož místo obsadil jeho nejbližší spolupracovník Peter Pellegrini. Minulý týden zadržela policie na jihu Slovenska čtyři lidi, kteří se mohli na vraždě podílet, a to včetně tlumočnice Alenu Zsuzsové, podnikatele Zoltána Andruska, bývalého policisty Tomáše Szaba a jeho bratrance Miroslava Marčka.

Smrt slovenského reportéra je za deset let pátá vražda novináře v členských státech EU.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.