0

Ron Paul o americké akciové burze: Největší bublina v historii lidstva

Vidělo: 1231 lidí

Růst výnosů amerických státních dluhopisů v poslední době ukazuje, že USA stále rychleji směřují směrem k možné recesi a pádu trhů, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul.

Bývalý kongresman republikánské strany Ron Paul v rozhovoru pro televizní stanici CNBC prohlásil: „Přicházíme k té věci velmi blízko. Byl bych překvapen, kdyby všichni někdy během příštího roku nebyli srozuměni s tím, co říkám."

Slova Paula přicházejí poté, co benchmark na desetileté výnosy vyrostl na nejvyšší úroveň za posledních sedm let, díky čemuž roste strach z rostoucí inflace.

„Může to být poměrně dobře potvrzeno tím, že se podíváte na monetární historii. Když nafukujete měnu, pokřivujete úrokovou sazbu, žijete nad svoji úroveň a vydáváte příliš mnoho, tak musí dojít k vyrovnání," vysvětlil bývalý politik.

„Máme největší bublinu v lidské historii," dodal.

Není to poprvé, co Ron Paul vyslovuje podobná varování. Paul už roky varuje investory předtím, že až bublina na akciovém trhu praskne, tak může dojít k rozdělení trhu na několik segmentů.

„Vím, že se to stane," prohlásil a pokračoval: „Přijde to, a bublina je větší než kdykoli předtím."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.