0

Americký ekonom uvedl, kdy máme očekávat ekonomickou krizi

Vidělo: 1348 lidí

Současná volatilita na světových burzách je jen stěží známkou nové globální krize, situace se v blízké době stabilizuje, i když rozvojové trhy se budou i nadále otřásat, řekl vedoucí analytik Washingtonské analytické agentury Smith's Research & Gradings Scott MacDonald.

Podle něj se na trhu objevilo příliš mnoho negativních zpráv, které investoři nemohli ignorovat.

„Nejistota v souvislosti s brexitem, Itálie vyvolávající vážnou nejistotu, americko-čínská obchodní válka a obavy z nárůstu úrokových sazeb zhoršují situaci pro investory a mají negativní dopad na rozvíjející se trhy," uvedl analytik.

„Otázky kolem obchodní války a dopad zvýšení sazeb Federálního rezervního systému výrazně zasáhly odvětví high-tech," dodal partner agentury.

Domnívá se však, že tento jev je na trhu stále dočasný.

„Myslím si, že za pár dní přijde nestabilita a pak se situace opět stabilizuje. Faktem je, že americké makroekonomické ukazatele jsou velmi dobré, růst HDP je v posledním čtvrtletí 4,2 %. Nezaměstnanost je 3,7 % a spotřebitelská aktivita je vysoká. Až investoři vyřeší touto nejistotou, podívají se na statistické údaje, znovu začnou nakupovat papíry," uvedl analytik.

Domnívá se však, že globální krize není až tak daleko.

„V roce 2019, až dojde ve Spojených státech k reálným daňovým škrtům a až se clo začne dotýkat spotřebitelů, se vše změní, ale právě teď je příliš mnoho pozitivních momentů, které vrátí trh zpět do normálu," uzavírá expert.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.