0

Mýtus o ekonomice USA byl zdiskreditován

Vidělo: 1531 lidí

Prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o ekonomických úspěších nejsou v souladu s reálným životem prostých Američanů. K tomuto závěru dospěl časopis Newsweek.

Média tvrdí, že nehledě na růst trhu cenných papírů je situace dost křehká kvůli obchodním válkám, jež rozpoutal Washington. Americké ministerstvo obchodu hlásilo ekonomický nárůst ve výši 4,2 % za čtvrtletí, avšak hodinová mzda není s ohledem na inflaci o moc vyšší než před 40 lety, kdežto Kongres odmítá zvýšení minimálních mezd.

Trumpova prohlášení o rekordně nízké nezaměstnanosti máme hodnotit s ohledem na pracovní podmínky. Každý pátý Američan dnes pracuje na smlouvu, podle které nemá nárok na dovolenou nebo neschopenku, píše Newsweek.

16. října byla zveřejněna zpráva, že americká ekonomika dosáhla antirekordu: schodek federálního rozpočtu USA stoupl podle výsledků uplynulého finančního roku na nejvyšší ukazatele za posledních 6 let. Avšak americké ministerstvo financí referovalo o úspěších národní ekonomiky díky Trumpově politice, včetně zavedení dovozního cla na četné druhy zboží: „Prezident Trump i nadále vykazuje neuvěřitelnou ekonomickou sílu, což je v prudkém kontrastu s politikou předcházející administrativy."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.