0

Polsko obvinilo Moskvu z porušení aktu Rusko–NATO

Vidělo: 1384 lidí

Polský ministr zahraničních věcí Jacek Czaputowicz obvinil Ruskou federaci z porušení Zakládajícího aktu Rusko-NATO.

„Nelze porušovat něco, co už porušilo Rusko. Tato smlouva je kvůli jednání Ruska neplatná (…) Je to Rusko, kdo porušuje ustanovení tohoto aktu a provádí neschválená cvičení na hranicích aliance. Není tedy možné porušovat něco, co již bylo porušeno. Domnívám se, že takový argument nemůže být použit," dodal polský ministr.

Již dříve ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že rozmístění amerických vojenských divizí na území Polska bude přímým porušením Zakládajícího aktu Rusko-NATO. Dodal, že Moskva bude celý proces sledovat.

V alianci dříve informovali, že NATO v průběhu největšího v posledních letech vojenského cvičení u ruských hranic Trident Juncture (TRJE18) plánuje okolo 20 „experimentů". Manévry se budou konat ve dnech 25. října až 7. listopadu v Norsku. Zúčastní se jich asi 50 tisíc vojáků z 30 zemí, a to nejen členských zemí NATO, ale i partnerských zemí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.