0

EU odmítla klíčový návrh Mayové o brexitu, informují média

Vidělo: 1303 lidí

Evropská unie odmítla klíčový návrh britské premiérky Theresy Mayové o brexitu, píší noviny The Sunday Times. Mayová předtím prohlásila, že strany odsouhlasily 95 % celkové dohody, přičemž Brusel a Londýn stále ještě nedokázaly překonat rozpory v několika otázkách, včetně otázky hranice mezi Severním Irskem a Irskem.

Ministr zahraničí Velké Británie Jeremy Hunt ale sdělil, že dohoda mezi jeho zemí a EU o brexitu bude schválena koncem listopadu.

Noviny také píší, že Mayová doufala ve sjednocení svého kabinetu a překonání „finálové překážky" na jednáních s EU. Za tímto účelem navrhla vytvoření „nezávislého mechanismu" na překonání „celního hlavolamu". Někteří věřili, že takový mechanismus poskytne možnost vyhnout se přísné hranici se Severním Irskem.

V Bruselu ale prohlásili, že pouze Evropský soud může kontrolovat dodržování přijatých rozhodnutí. Bylo také oznámeno, že čtyři ministři, kteří byli proti brexitu, hodlají opustit vládu Mayové.

The Telegraph zase píše, že proti plánu Mayové budou hlasovat někteří euroskeptici z Konzervativní strany a členové Demokratické unionistické strany.
Velká Británie opustí EU 29. března 2019. Přechodné období ve vztazích s EU, které má být vyhlášeno v případě dosažení dohody o podmínkách brexitu, má trvat 21 měsíců. Do začátku roku 2021.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.