0

Šéf slovenské diplomacie podepsal dohodu s USA

Vidělo: 1280 lidí

Ve středu v americkém Washingtonu šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák podepsal bilaterální memorandum o porozumění v oblasti mezinárodní rozvojové spolupráce mezi vládou Spojených států, jednající prostřednictvím rozvojové agentury USAID, a Ministerstvem zahraničních věcí a evropských záležitostí SR (MZVaEZ SR), uvádí Nezávislý deník Nový Čas.

Podle portálu je Slovensko první zemí střední a jihovýchodní Evropy přijímající americkou rozvojovou pomoc, která podepsala s USA tento typ smlouvy. TASR o tom informoval tiskový odbor MZVaEZ SR. Podpisem memoranda obě země podle stanoviska zahájily praktickou spolupráci skrz společné projekty v regionu západního Balkánu a v zemích Východního partnerství EU.

„Jsem hrdý na to, že se Slovensku podařilo v tak krátkém časovém rozmezí přeměnit z přijímacího státu na rozvojového dárce. Dnešní podpis memoranda s USAID United States Agency for International Development zdůrazňuje tento úspěch a vyjadřuje společnou snahu Bratislavy a Washingtonu o udržitelný rozvoj v zemích Východního partnerství a západního Balkánu," řekl Lajčák.

Prvním výsledkem zahájené spolupráce bude společný projekt v Moldavsku, který se bude realizovat v oblasti rozvoje místních samospráv. Jak zároveň uvádí portál, budou během projektu využívány autentické zkušenosti SR v dané oblasti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.