0

Ve Francii se kvůli nepokojům mají konat parlamentní debaty

Vidělo: 1253 lidí

Francouzská vláda navrhla, aby se v dolní a horní parlamentní komoře konaly debaty v souvislosti se sobotní protestní akcí žlutých vest doprovázené nepokoji v Paříži, stojí v komuniké.

„Na žádost prezidenta republiky pořádá premiér po sobotních událostech ode dneška konsultace se skupinami a politickými stranami zastoupenými v parlamentu. Projedná situaci se skupinou, jež má v parlamentu většinu, v úterý odpoledne přijme členy kolektivu žlutých vest, kteří o tuto schůzku požádali. Vláda navrhuje v souladu s článkem č. 50-1 francouzské ústavy, aby se ve středu konaly debaty v Národním shromáždění a ve čtvrtek v Senátu," praví se ve zprávě zveřejněné tiskovou službou premiéra Édouarda Philippea.

Sobotní protestní akce žlutých vest, které se zasazují zejména proti zvýšení cen paliv, byla doprovázena značnými potyčkami demonstrantů s policií, pogromy a podpálením aut v Paříži. Během nepokojů bylo ve francouzském hlavním městě zadrženo 412 lidí. Během protestů utrpělo zranění 133 lidí, z toho 23 policistů.
Francouzský prezident Emmanuel Macron ve svém projevu na sobotní tiskové konferenci v Argentině ostře odsoudil násilí a zdůraznil, že viníci budou zjištěni a postaveni před soud.

Očekávají, že ministr vnitra Christophe Castaner a státní tajemník při MV Laurent Nuñez promluví 4. prosince v souvislosti s protesty před senátním výborem pro zákonodárství.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.