0

V Bratislavě bylo zahájeno mezinárodní fórum Svoboda žurnalistiky v kontextu lidských práv

Vidělo: 1254 lidí

První mezinárodní fórum Svoboda žurnalistiky v kontextu lidských práv, nových technologií a mezinárodní bezpečnosti informací zahájilo svou činnost v hlavním městě Slovenska.

Jak uvedl ruský velvyslanec na Slovensku Alexej Fedotov při zahájení fóra, profesionální novinářská komunita stále více čelí omezením, zástupcům médií je vyhrožováno a jsou obtěžováni ze strany vlády. Jako příklad připomněl zatčení novináře Kirilla Vyšinského na Ukrajině.

Programový specialista oddělení pro svobodu projevu a rozvoj médií v komunikačním a informačním sektoru UNESCO Marius Lukosunas předložil zprávu UNESCO o bezpečnosti novinářů. Podle něj nedávno vzrostl počet nezvěstných a zemřelých pracovníků médií a vyšetřování těchto zločinů není vždy prováděno důkladně.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.