0

Kim Čong-un napsal prezidentovi Jižní Koreje dopis o míru

Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un napsal dopis svému jihokorejskému protějškovi Mun Če-inovi, ve kterém vyzval k pokračování společného úsilí „v nastolení a zachování míru a prosperity“ v regionu. Informuje o tom agentura Yonhap.

Hlava KLDR také navrhla, aby se v příštím roce konalo víc summitů za účelem rychlejšího dosažení cíle, tedy denuklearizace Korejského poloostrova.

Podle informace agentury Reuters vyslovil Kim Čong-un politování, že nedokázal letos navštívit Soul, a slíbil, že v budoucnu určitě zavítá do jihokorejské metropole.

Na podzim se konal v Pchjongjangu summit dvou korejských států. Podle jeho závěrů se strany dohodly o demontáži střelnice na testování raket v provincii Tončchan a jaderného podniku v Jongbjonu, bylo rovněž rozhodnuto o spojení železnic obou zemí. 1. října zahájili vojáci Severní a Jižní Koreje odminování pohraničního pásma.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.