0

V Bruselu zakázali Uber

Vidělo: 1269 lidí

Bruselský soud pro komerční záležitosti shledal poskytování dopravních služeb taxislužbou Uber v belgické metropoli nezákonným. O události píše deník La Libre Belgique.

Pouze řidiči, kteří mají bruselskou licenci a světelné označení taxi na střeše auta, mají právo vykonávat tuto činnost. Stanovil to soud v prosincovém usnesení, které bylo zveřejněno na začátku ledna.

Belgické soudní orgány se zabývaly taxislužbou Uber již v roce 2015. Od té doby se v Bruselu konalo několik protestních akcí taxikářů, a dokonce došlo k několika případům útoku na řidiče společnosti Uber.

Noviny uvedly, že rozhodnutí soudu je definitivní. Znamená to tedy, že řidiči, kteří nevlastní povolení z roku 1995, nemají právo vykonávat tuto práci, ať už je „jméno" služby Uber jakékoli.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.