0

Tatra zažívá krizi. Počet zaměstnanců by mohl klesnout až o polovinu

Vidělo: 1274 lidí

Český výrobce automobilů, Tatra, vyrobil v loňském roce o polovinu automobilů méně, než tomu bylo v roce 2017. Do společnosti se vrátil i krizový manažer a v Tatře se mluví o vyhazovech. O události dnes informovaly Lidové noviny.

Mluvčí společnosti Andrej Čírtek vysvětlil důvod obav zaměstnanců:

„Orientačně platí, že počet zaměstnanců by měl odpovídat počtu vyrobených vozidel za rok."

A tím pádem potvrdil, že je dost pravděpodobné snižování počtu pracovníků. Firma v současně době zaměstnává asi 1200 lidí a z prohlášení mluvčího vyplývá, že stovky z nich jsou zde prakticky nadbyteční.

Na portálu se píše i tom, že se do firmy vrátil krizový manažer Petr Karásek. Ten převzal řízení firmy už v roce 2013, kdy Tatra zažívala hospodářskou krizi. Po dvou letech restrukturalizace se Karáskovi podařilo situaci zlepšit a z firmy odešel. V současné době má ale opět na starosti řešení vnitřních problémů, které jsou spojeny nejen s úpadkem výroby aut až o polovinu, ale i s možným odchodem Radomíra Smolky, hlavního ředitele a opory firmy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.