0

Švýcarka se ve Vídni ubránila znásilnění Afgháncem. Teď ji viní z těžkého ublížení

Případ, který v dnešní době hýbe Rakouskem, se odehrál během silvestrovských oslav ve Vídni. Právě tam jeden Afghánec sexuálně napadal ženy. Jedna z jeho obětí se mu ale dokázala ubránit a zlomila mu nos. Dnes žena musí čelit obvinění z těžkého ublížení na zdraví.

Incident se odehrál v úterý před vídeňskou radnicí, kde jednadvacetiletá Švýcarka ze Ženevy slavila s kamarádkou Silvestr. Kolem půldruhé ráno se ji na místě pokusil sexuálně napadnout dvacetiletý Afghánec. Dívka se ale útoku ubránila a agresorovi zlomila nos.
Na policii kromě útočníka skončila ale i napadená dívka. Policie ji obviňuje z těžkého ublížení na zdraví. Dívka se snažila vysvětlit, že v rámci své obrany jednala „reflexivně". Její výpověď potvrzují i svědci, kteří uvedli, že muž ženy opravdu napadal.

Kauza vyvolala v Rakousku vlnu pobouření. Ředitelka Autonomních ženských domovů v Rakousku, Maria Rösslhumerová, podle portálu Novinky.cz prohlásila, že tento případ vyslal ženám špatný signál. „Každý má právo se bránit a ženy by takové případy neměly odradit," sdělila.

Napadená dívka se ve středu vrátila zpět do Švýcarska. Mnozí lidé ji na sociálních sítích nabízejí právní pomoc.

V Rakousku se nyní spekuluje, jak případ dopadne. Jednou z variant je to, že státní zástupce vrátí případ k přezkoumání a trestný čin policie překvalifikuje na nutnou sebeobranu. Jiní doufají, že soud dívku osvobodí. Další možností je, že dívka bude muset zaplatit jednorázové odškodnění ve výši 500 eur. Trest vězení nebo podmíněný trest v tomto případě však není pravděpodobný.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.