0

Italský ministr vnitra podpořil žluté vesty: „Macron škodí francouzskému lidu“

Vidělo: 1297 lidí

Italský ministr vnitra Matteo Salvini v pondělí podpořil v Římě hnutí žlutých vest ve Francii. Distancoval se ale od protestujících, kteří používají násilí.

Tyto násilnické protestující, kteří ničí obchody a útočí na policii, označil za kriminálníky. Pravidelné protesty nicméně Salvini podporuje.

„Stojím na straně milionů Francouzů, jež protestují proti prezidentovi, který škodí francouzskému lidu," prohlásil Salvini.

Žluté vesty pořádají pravidelné protesty na území Francie. Protestní hnutí začalo kvůli nesouhlasu se zvyšováním cen na paliva. Francouzský ministr vnitra mezitím prohlásil, bezpečnostní orgány země budou postupovat "rozhodně" proti "ultranásilným" protestujícím.

Hnutí žluté vesty se mezitím již rozšířilo i do některých dalších evropských zemí, včetně Velké Británie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.