0

Saúdská Arábie dokázala získat půjčku i po vraždě novináře

Vidělo: 1296 lidí

Saúdská Arábie prodala suverénní dluhopisy za 7,5 miliardy dolarů, píše The Wall Street Journal. Je to první podobný případ po říjnové vraždě novináře Džámala Chášukdžího.

Hlavními kupci euroobligací byly velké západní investiční banky a fondy: BNP Paribas, JPMorgan, HSBC, Citi a NCB Capital.

Investorům byly nabídnuty dluhopisy dvou vydání, se splacením v roce 2029 a 2050. Příjem z prvních má činit 4,48, z druhých 5,328 %. Je to přibližně stejně jako před vraždou Chášukdžího.

Znamená to, že státní dluh království je pro investory stále atraktivní pro investory nehledě na pokaženou pověst státu.

WSJ uvádí zejména postoj britské banky HSBS: vraždu novináře odsuzují, ale přitom přiznávají, že se podobné případy, stejně jako jiné porušování lidských práv, stávají také v jiných zemích.

Džámal Chášukdží, který strávil poslední léta života v USA, byl zavražděn na konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu 2. října. Saúdská vláda nejdřív popírala samotný fakt vraždy, pak to přiznala, ale pořád trvá na nevině státu a úředních osob.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.