0

USA začaly přinášet více škod

Vidělo: 1238 lidí

V roce 2018 se ve Spojených státech prudce zvýšily emise skleníkových plynů, které škodí životnímu prostředí. To je uvedeno ve zprávě nevládní organizace Rhodium Group.

Podle analytiků vzrostly emise ve Spojených státech o 3,4 %, zatímco v letech 2015 až 2017 se naopak snížily z 0,8 % na 2,7 % ročně. Vyšší nárůst emisí za posledních 20 let byl zaznamenán pouze v roce 2010, a to o 3,6 %.

Za příčiny natolik prudkého růstu produkce skleníkových plynů experti považují odvětví energetiky, dopravy, stavebnictví a průmyslu. Zejména se zvýšily emise z plynových elektráren kvůli rostoucí poptávce po elektřině.

V srpnu roku 2017 Spojené státy odstoupily od Pařížské klimatické dohody. Dokument byl uzavřen v roce 2015. Tato smlouva stanovuje, že rozvojovým zemím bude vyčleněno 100 miliard dolarů na řešení klimatických problémů.

V současné době se Spojené státy po Číně řadí na druhé místo ve světě, co se týče vypouštění škodlivých emisí do atmosféry.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.