0

Britský parlament znovu odmítl návrh dohody s EU o brexitu

Vidělo: 1275 lidí

Britští poslanci v úterý znovu odmítly dohody s EU o brexitu, nyní budou hlasovat o otázce brexitu bez dohody.

Proti dohodě hlasovalo 391 poslanců, pro hlasovalo 242.

Britský parlament již v lednu odmítl vládou navržený dokument většinou hlasů. Požadoval změny v části, které se týká dohod o irské hranici. Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí večer spolu s předsedou Evropské komise Jean Claude Junckerem prohlásila, že se jim podařilo dosáhnout nových dohod. Generální prokurátor Velké Británie Geoffrey Cox ovšem prohlásil, že garance, které premiérka získala od EU ohledně irské hranice, nejsou dostatečné z pohledu práva. Díky tomu ve své podstatě určil výsledek dnešního hlasování.

Mayová slíbila, že v případě, že návrh bude zamítnut, budou poslanci ve středu večer hlasovat o výstupu země z EU 29. března bez dohody. Pokud bude i tento návrh zamítnut (k čemuž pravděpodobně dojde), bude se ve čtvrtek jednat o odložení brexitu o dva měsíce. Evropská unie ovšem již prohlásila, že žádná další jednání probíhat nebudou. Osud brexitu je tedy v daný moment nejasný.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.