0

Demonstrativní testy zbraně. Indie a Pákistán si nadále poměřují svaly?

Vidělo: 1255 lidí

Indický výrobce zbraní DRDO otestoval odpálení střel raketovým dělostřeleckým systémem Pinaka Mark II poté, co Pákistán úspěšně otestoval novou munici typu vzduch-země.

Pinaka byl původně vyvinut Indií jako domácí náhrada za ruské raketové systémy. Pinaka Mark II je jiný druh zbraně, jehož úkolem je provádět přesné údery na dlouhou vzdálenost díky naváděcímu systému instalovanému na raketě.

V pondělí DRDO provedlo poslední test řízené střely na základně Pokhran v západním státě Rádžasthán. Byly odpáleny dvě střely. Třetí test proběhl v úterý.

Řízená střela typu země-země se vyvíjí již řadu let, první úspěšný test proběhl v lednu roku 2013. Střela má bojovou hlavici o váze 100 kg a dosah až 75 km.

Dříve Pákistánské letectvo vyzkoušelo novou „inteligentní“ munici s rozšířeným dosahem, která je určená k umístění na stíhacím letounu JF-17 Thunder.

Minulý měsíc dva regionální soupeři zažili v těchto  v letech největší eskalaci napětí poté, co indické letectvo zahájilo nálet proti podezřelému militantnímu táboru na pákistánském území. Pákistán odpověděl svou vlastní leteckou misí, během níž byl sestřelen jeden indický stíhací letoun MiG-21.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.