0

Finsko připustilo členství v NATO

Finsko se může připojit k NATO v případě nepříznivé situace v oblasti mezinárodní bezpečnosti. Informovala o tom Sari Rautio, ředitelka odboru pro bezpečnost a protikrizové řízení Ministerstva zahraničí Finska.

Řekla, že Finsko pokračuje v dodržování neutrality a nepodalo žádost o vstoupení do NATO.

„Chtěla bych však obrátit pozornost na to, co je napsáno ve zprávě o finské zahraniční politice z roku 2016: Finsko zachovává možnost se dožadovat členství v NATO,“ řekla Rautio.

Také zdůraznila, že finské úřady udržují kontakty se zástupci NATO, které dovolují Finsku prosazovat své národní zájmy v oblasti zahraniční politiky, obrany a bezpečnosti.

Loni prezident Finska Sauli Väinämö Niinistö uvedl, že přítomnost vojáku NATO v baltických zemích a Polsku má velký význam.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.