0

Ministr vnitra Rakouska varoval Evropskou komisi před hrozbou 70 tisíců migrantů

Vidělo: 1272 lidí

Asi 70 tisíc migrantů se může do Evropy dostat vlnou nové migrační krize. S takovým varováním vystoupil rakouský ministr zahraničí Herbert Kickl, v úterý o tom informuje rakouský bulvární deník Kronen Zeitung.

Ministr vnitra Rakouska odeslal list Evropské komisi, ve kterém vyjádřil obavy z nebezpečí nového proudu nelegálních migrantů na území Evropské unie přes Středozemní moře a západní balkánskou cestu. Zároveň ministr uvedl údaje Europolu, podle kterých se v současnosti připravuje proud masové migrace přes Turecko. Podle ministra je v Bosně a Hercegovině pět tisíc nelegálních migrantů, v Srbsku dalších pět tisíc a v Řecku je podle těchto informací 60 tisíc migrantů. Navíc asi 5,6 milionů syrských uprchlíků na Blízkém východě je také připraveno se vydat do Evropy.

Ministr v této souvislosti vyzval Evropskou komisi, aby se členskými zeměmi EU sjednotila akční plán pro případ skutečného nebezpečí, nebo aby informovala státy o existenci takového plánu.   

„Je nutné zabránit nové krizi, než abychom čekali na její začátek,“ oznámil Kickl.

7. dubna rakouský ministr oznámil, že Rakousko od května do listopadu prodlouží pohraniční kontroly kvůli boji s nelegální migrací. Ministr také odeslal patřičné vyrozumění do Bruselu.

Rakousko v roce 2017 po vrcholu migrační krize z let 2015-2016 organizovalo kontrolu pohraničních regionů a státní hranice, aby zcela zastavilo nelegální migraci. Kontroly se týkaly území hraničících s Maďarskem, Slovenskem, Slovinskem a Itálií, byly zvýšeny kontroly na dálnicích, parkovištích u dálnic, také rakouská policie častěji kontroluje nákladní automobily a vlaky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.